28 Aralık 2018
28 Aralık 2018,
 0

Türkiyenin önemli ve en eski turizm merkezlerinden biri olan Erdek gün geçtikçe artan turizm kalitesi ile tatilcilerin gözdesi olmaya devam ediyor. Hali ile bu önem artıkça ilçemize ulaşım ayı bir önem kazanıyor.

 Özellikle Trakya bölgesi, Kırklareli, Edirne, Tekirdağ ve çevresi üzerinden erdeğe ulaşım konusunda tatilcilerin kafası karışıyor. İlk bakışta oldukça karışık gözüken bu durumun sebebi internet üzerinde yeteri bilgi ve resmi kanallardan duyuru yapılmaması. İşte bu noktada site yönetimi olarak trakya bölgesi üzerinden gelecek olan tatilcilere rehber olmak üzere bu makaleyi yazmak bir görev oldu.

Trakya bölgesinde yaşayan tatilcilerin ilçemize ulaşım için 2 farklı alternatifi bulunuyor. Bunların ilki Tekirdağ üzerinden Erdek ve Bandırma ilçelerine kalkan ro ro gemileri yolu ile bunların ilki gerçekleşiyor. Gün içerisinde 1 kez karşılıklı sefer yapılıyor.Tekirdağ Erdek ro ro seferleri`ne yetişemeyenler ise Tekirdağ Bandırma ro ro seferleri`ne bakabilirler. Tekirdağ üzerinden Bandırmaya gelen tatilciler Bandırma üzerinden Erdek otobüs seferleri ile ilçemize ulaşabilirler.

İkinci alternatif ise tatilciler Gelibolu üzerinden önce Çanakkale`ye geçip Biga hattı üzerinden Erdeğe karayolu ile ulaşabilirler. Bunun için tatilcilerin bulundukları il ve ya ilçelerdeki otobüs terminallerine firmalarının erdeğe ulaşım seferleri`nin olup olmadıklarını sormalarını tavsiye ediyoruz.Özel aracı ile ilçemize gelecekler yukarıda bahsettiğimiz şekilde ilçemize ulaşım sağlayabilirler.

Bir önceki konumuz olan Ocaklarda Ne Yenir adlı yazımızda erdek ocaklar kahvaltı konuları hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

46 kisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir