25 Aralık 2018

Kategori: Ocaklar
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Loading...
25 Aralık 2018,
 0

Merhaba değerli tatilciler, sizlere bu yazımızda ocaklarda ne yenir konusunu değinerek sizlere bu konuda detaylı bilgiler vereceğiz.

Ocaklar köyü yerleşim olarak sahil bandında üzerinde bulunan oteller ve işletmelerden oluşmaktadır. Köyümüzde bulunan oteller genelde yarım pansiyon hizmet vermekte olup sabah ve akşam zengin açık büfe yemekleri ile müşterilerine hizmet vermektedir. Eğer ocaklarda otel tatili düşünüyorsanız yeme içme gibi bir derdiniz bulunmaz lakin pansiyon veya apart olarak bir tercihte bulunacaksanız durum değişmektedir. Apartlarda genelde oda içerisinde mutfak bulunmaktadır. Bu sayede sizlere köyümüzde bulunan marketlerden alışveriş yaparak kendi yeme içme ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Pansiyonlarda nispeten apart gibi hizmet versede mutfak çoğunlukla ortak alanda bulunmaktadır.Yine aynı şekilde pansiyon misafirleri kendi alışverişlerini yaparak yeme içme ihtiyaçlarını temin edebilir.

Eğer dışarıda yiyeceğim ve içeceğim diyorsanız ocaklar bol seçenekli alternariflere sahiptir.Bir tüyo, Ocaklarda bulunan oteller açık büfe sunumlarına dışarıdan müşteri kabul etmektedir. Kahvaltı için bu iyi bir tercih olabilir.Yine sahil bandı üzerinde bulunan restoranlarda kahvaltı ve akşam yemeklerinizi yiyebilirsiniz. Köy içerisinde bulunan pastahanelerden simit poğaça gibi unlu mamülleri satın alabilir Ocaklar Çay Bahçelerinde nefis ocaklar manzarası`na karşı kahvaltı keyfi yapabilirsiniz.

Gün içerisinde veya gece geç saatlerde atıştırmalık öğün atlamak istiyorsanız shil bandında yer alan kokareç vs türü tezgahlardan ekmek arası yiyecekleri temin edebilirsiniz. Sahil bandı üzerinde yer yer karşınıza çıkacak mini marketlerdende günü her saatinde içecek temin edebilirsiniz.

ocaklarda ne yenir

Bir önceki konumuz olan Ocaklara Nasıl Gidilir adlı yazımızda bandırma ocaklar arası ulaşım konuları hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

206 kisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir