22 Aralık 2018

Kategori: Ocaklar
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Loading...
22 Aralık 2018,
 0

 Marmara bölgesinin önemli tatil merkezlerinden biri olan Ocaklar, 3 km boyunca uzanan sahili, sığ denizi, yeşili, doğası ile insanları büyüleyen eşsiz bir tatil merkezidir. Bu özellikleri ile bölgeye tatil planlar için bu makalemizde ocaklar gezilecek yerler hakkında sizlere maddeler halinde bilgiler vereceğiz.

 1. Öncelikle ocaklara tatile geldiğinizde sahil bandı üzerinde gezinmeniz ve bölgeyi tanımanız önerilerimiz arasındadır.

 2. Bir araç kiralayarak, bisiklet ile veya vasıtanız varsa kapıdağ kıyı bandı üzerinde narlı, ilhanköy ve turanköy`e kadar uzanan yol hattı üzerinde bu beldeleri gezebilirsiniz.

 3. Ocaklar`a yakın bir diğer önemli tatil merkezi olan Erdek`i ziyaret edebilirsiniz. Burada Çuğra Sahili, Koca Çınar ve Zeytinli Ada ziyareti yapabilirsiniz.

 4. Yine kapıdağ sınırları içerisinde yukarı yapıcı köyü sınırları dahilinde yer alan dünyaca ünlü kirazlı manastırını gezebilirsiniz.

 5. Kyzikos Antik kenti bu gezi planları dahilinizde olabilir.

 6. Eğer grup halinde kalabalık iseniz özel tekne kiralayarak sahil bandı ve çevresi üzerinde gezebilirsiniz.

Bunun haricinde çevrede bulunan koyları keşfedebilir Ocaklarda tatilin tadını en iyi şekilde çıkarabilirsiniz. Farklı alternatifleri ile yapacağınız ocaklar tatili size eşsiz anılar bırakacaktır.

 

 

Bir önceki konumuz olan Aşırı Yağıştan Yollar Kapandı adlı yazımızıda okumanızı öneririz.

221 kisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir