Ocaklar Denizi Nasıl
Ocaklar Denizi Nasıl

Köyümüze tatile çıkan hemen hemen herkez tatil satın almadan veya gelmeye karar vermeden önce ocaklar denizi nasıl, seviyesi nedir, deniz temizmi bu tarz soruları hep sormuştur.İşte bu makalemizde sizlere ocakların denizi hakkında herşeyi anlatacağız.

Erdek ocaklar köyü bir sahil bandı üzerinde kurulu geniş bir koy içerinde yer alan bir yerşelim yeri olduğundan ocaklar köyüne gelen tatilcilerin tümü tek bir sahil bandında denize girerler, kumsalı küçük taneli kumlardan oluşan ocakların denizi oldukça sığ yapıdadır.Bu nedenle yüzme bilmeyenler ve çocuklu aileler güvenle denize girebilir.Sığ sularda yüzmeyi sevmeyenler hemen hemen her otelde bulunan havuz sularında serinleyebilirler. Otellerin havuzlarını kullanım için otelde konaklamanız gerekmez, hemen hemen her otel dışarıdan müşteri kabul etmektedirler.Ocakların denizi sığ olduğundan deniz suyu sıcaklığı yüksektir.Bölgede çoğu zaman poyraz rüzgarı estiği için deniz kirliliği pek görülmez. Bu nedenle denize girmekte bir sakınca yoktur.Ocakların denizi merkezi kısımlarda kalabalıktır.Kalabalığı sevmeyenler narlı köyü istikametine doğru sahil bandından ilerlediklerinde denize girilecek sakin yerleri keşfedebilirler.Ocaklar denizine girmek keyiflidir. Bir çok aile sahil kenarında piknik yaparak denize keyfini yaşarlar, yine bir çok tatilci sahilden soğuk içecek, atıştırmalık yiyecekler ve aldıkları dondurma ve çerezlerle denize girmenin keyfini artırırlar.Akşam saatlerine doğru tatlı bir kızıllığın büründüğü ocaklar denizini izlemek keyiflidir.Köyümüze gelen hemen hemen herkez ocaklar denizini ve sahillerini beğenerek ayrılırlar.

Sizlerde çekinmeden köyümüzün denizinde veya sahilde bulunan otellerin havuzunda yaz aylarının keyfini serinleyerek çıkarabilirsiniz. Bu konu hakkında sormak istediğiniz soruları konu altındaki yorum alanından bizlere iletebilirsiniz..

1 Yorum

  1. Merhaba, bu günlerde ocaklar denizi icin fazlasıyla yosun ve deniz anası var dediler, gatta girememisler hic! Bu gecici bir durum mu? Cevap verirseniz sevinirim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz