4 Ocak 2019
Kategori: Gündem
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Loading...
4 Ocak 2019,
 0

Bilindiği üzere her gün düzenlenen Erdek Avşa seferlerini Gestaş arabalı vapuru yapıyordu. Sefer yapan geminin bir süredir arıza yapması nedeni ile Avşa Erdek seferlerine ara verilmiş Gestaş yerine Adalar 1 gemisi sefer ihtiyaçlarını gidermek için devreye sokulmuştu.

Yaşanan bu durum üzerine Adalar Belediye Başkanı olan Süleyman Aksoy ve Çanakkale Valisi Orhan Tavlı`nın Gestaş şirketi ile yapmış olduğu görüşmeler üzerine bu hatta Seddülbahir gemisi atandı. Güney marmara hattında Avşa, Paşalimanı ve Marmara hattında çalışacak olan Seddülbahir gemisi bugün seferlerine başlıyor.Vatandaşlar gelişen bu durum nedeni ile bir kaç gün sıkıntı çeksede seferlerin bügün başlaması haberi sevindirici oldu. Şirket yetkilileri tarafndan yapılan açıklamalara göre çalıştıkları hatlar üzerindeki gemilerin zaman zaman arıza yapabildikleri şirketin her zaman bu durumlar içinde yedek alternatiflerinin bulunduğu belirtildi.

Belirtilen hat üzerindeki seferler konusunda atanan arabalı vapurun hangi tarihe kadar bu hat üzerinde çalışacağı hususunda şirket tarafından bir açıklama yapılmadı.

Bir önceki konumuz olan Tekirdağdan Erdeke Nasıl Gidilir adlı yazımızda tekirdağ bandırma ro ro seferleri ve tekirdağ erdek ro ro seferleri konuları hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

10 kisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir