17 Mayıs 2019
Kategori: Ocaklar
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Loading...
17 Mayıs 2019,
 0

Son yılların popüler tatil beldelerinden biri olan ve her yıl bu popüulerliği artan erdek ocaklar nereye bağlı sorusunu kendinize soruyorsanız doğru adrestesiniz demektir.

Marmara bölgesinin güneyinde kapıdağ yarımadası olarakda bilinen bölgenin sınırları içerisinde yer alan ocaklar köyü Erdek ilçesi Balıkesir iline bağlı bir yerleşim yeridir. Eski adı ile ocaklar köyü olarak bilinen beldemizin son büyük şehir yasası ile mahalle statüsündeki adı olan ocaklar mahallesi olarak geçmektedir. Her ne kadar mahalle olarak anılsada dillerde hep ocaklar köyü olarak kalmıştır.Google maps aramalarında ismi ile ararsanız tam konum ve lokasyonunu, hangi ile bağlı, hangi ilçe sınırları içerisinde rahatlıkla görebilirsiniz.Eğer resmi anlamda işleriniz mevcut ise ocaklar köyünün bağlı olduğu ilçe erdek`e gitmeniz gerekiyor.İl olarak yapmanız gereken işlerde Balıkesir vilayetine gitmeniz gerekiyor.Resmi işleri Erdek belediyesi tarafından görülmekte olan ocaklar köyünün idare işleride mahalle muhtarlığı tarafından yürütülüyor.

Yukarıdaki makalemizde ocaklar köyünün nereye bağlı olduğu konusunda sizlere detaylı bilgiler sunduk.Bu konu hakkında merak ettiğiniz soruları çekinmeden konu altından bizlere sorabilirsiniz.

erdek ocaklar nereye bağlı

Erdek Ocaklardan Bir Kare

Bir önceki konumuz olan Ocaklar Denizi Nasıl adlı yazımızıda okumanızı öneririz.

162 kisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir