Erdek Nerede
Erdek Nerede

Erdek nerede?.Marmara bölgesinin bu güzel tatil beldesi güney marmara kıyılarında kapıdağ yarım adasının güney batı istikametinde yer almaktadır. Erdek nereye bağlı diye merak ediyorsanız balıkesir iline bağlı olduğunu bilmenizde fayda var.

Erdeğin haritadaki yeri kapıdağ yarımadasının batı tarafında olmakla birlikte bölgede bulunan ocaklar,narlı,turanköy ve diğer kapıdağ kasabalarının güzergahının başlangıç ve giriş noktasıdır.Çevresinde bandırma ilçesi ve marmara takım adaları bulunmaktadır.Adalara gidişinde başlangıç noktası olan erdeğe gelen tatile gelen ziyaretçiler dışında binlerce tatilci gerek adalara geçiş için olsun gerekse ocaklar beldesine gitmek için erdekten geçmek zorunda kalırlar.Ağırlıklı olarak bursa bölgesinden tatile gelen ziyaretçilerin merak ettiği erdeğe karayolu ile geliş için önce bandırma ilçesinden geçilmelidir.Yol tarifi olarak istanbul ve bursadan bandırmaya gelen tatilciler buradan çanakkale yoluna dönmeli ve yol üzerinde erdek tabelası bulunan sapaktan erdek yoluna girmelidirler.Yol tek yönlü gidiş dönüş yolu olmak üzere olup kapıdağa kadar çıkar.

 Tipik bir kıyı kasabası olan erdek belediyecilikle yönetilmektedir. Nüfusu son sayımlarda 15.000 kişiyi geçen erdeğin yerli halkı dışında balıkesir ünniversitesinin turizm bölümünden ve bölgede bulunan deniz kuvvetleri komutanlığı personeli yaşamaktadır.Yaz aylarının gelmesi ile çevre il ve ilçelerden tatile ve çalışmaya gelenlerle nüfus 100.000 kişiyi geçmektedir.Kent merkezi normal yerleşim alanlarından oluşan erdeğin konaklama tesisleri ise kamplar ve çuğra mevkii diye anılan bölge üzerinde bulunmaktadır. ,Ağırlıklı olarak çuğra mevkiinde bulunan erdek otelleri ve diğer konaklama tesislerine kent merkezinde bulunan havuzlu meydanın oradan gidebilirsiniz.

Eğer tatilinizi Erdek yerine Ocaklar köyünde geçirmeyi planlıyorsanız Erdek Ocaklar Nerede konumuzu incelemenizi tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz