13 Ocak 2013

Kategori: Erdek
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz puan verilmemiş)
Loading...
13 Ocak 2013,
 0

Erdek`te yapılan en aktif sporlardan biride su altı sporlarıdır.Sizlerde gözlük, şnorkel ve palet kullanarak ilçemizin su altı güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

Yaz sezonunda erdeğe gelenlerin çoğu körfez üzerindeki sahillerde tatillerini çeşitli şekilde geçirirler.Kimi gündüzleri denize girip geceleri daha aktif bir tatil biçimini benimserken kimiside tatillerinde deniz sporlarını tercih ederler.Bu tercihlerin en önde geleni ise dalış sporudur.Su altı dünyasının gizemlerine merakınız varsa doğru adrestesiniz demektir.İster bir maske palet ve şnorkel takarak su altı derinliklerini keşfededin veya ister dalış okullarından gerekli eğitimi alarak bu eylemi yapın her ikisindende büyük bir zevk alacağınızı garanti ediyoruz.Serbest dalış yaparak hiç düşünü kurmadığınız bir hayatın sürprizlerine kendinizi bırakırsınız.

Marmaranın tertemiz bu köşesinde derinlere ulaşacağınız dalış noktalarından başlıcaları tavşan adasının arka kısımları, seyitgazi çevresi ve ilçemizin sembolu olan zeytinli ada ile beraber manastır, küçük ve büyükova koylarıdır.

Erdek`te bu konuda profosyenel destek alabileceğiniz dalış okulları bulunmaktadır.Erdek dalış Clubu olarak tanınan bu okul tanıtım dalışlarını 50 tl gibi cüzi rakamlarla yapıyor.Dalışlar 40 ila 60 dakika arası sürmekte.İstenirse 500 tl karşılığı dalış kursu eğitimide verilmekte.Ayrıca dalış malzemeleri için endişe etmenize gerek yok bunu okul sizler için ücretsiz sağlıyor, dilerseniz satında alabiliyorsunuz.Yaz kış açık olan bu club dalgıçlara rehberlik hizmetide vermekte.Ayrıca gece dalışlarıda yapılabiliyor.

Burayı daha önce keşfetmemiş olan dalgıçların yorumuna göre sıcak havalarda serin sulara dalma imkanının burada olması.Bu özelliğinden dolayı dalış için şartların dahada kolay olduğunu belirten dalgıçlar en çok ankara ilimizden gelmekte.

Dalış Okulları
Erdek Dalış Kulübü +90 0532 614 8070

Dalış Malzemeleri
Erdek Spor +90 0266 835 5942

Bir önceki konumuz olan Erdek Plajları adlı yazımızda erdek denize girilecek yerler ve erdekte nerede denize girilir konuları hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

11.785 kisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir