Bunlara Dikkat Edin
Bunlara Dikkat Edin

 Yemyeşil doğası huzur dolu ortamı ve bu özellikleri ile farklı bir sosyal ortamı bulunan erdek bu yapısı ile bir çok tatil beldesinden ayrı bir yapıya ve ortama sahiptir.

 Bu nedenle erdeke tatile gelenler bazı konuları göz ardı etmekte ve bunlar bazı zaman sorun olarak karşılarına çıkmaktadır.Bu nedenle sizlerin sorunsuz bir tatil geçirmeniz için basit ama bir o kadarda önemli önlem planı sunuyoruz ve bunlara dikkat edin diyerek sizleri uyarıyoruz.

 İlk olarak eğer erdek civarına günübirlik araçsız olarak geliyorsanız denize girilecek yerlerin merkezden uzakta olduğunu hatırlatalım.Eğer bulunduğunuz yerde özellikle hafta sonları tur düzenleyen küçük tur firmaları varsa bu firmaların tur planlarını inceleyin gerekirse tur satın alın,çünkü bu firmalar sizleri erdek`in belli başlı yerleri ve plajları`na kendi araçları ile götürmekte ve sizlerin yorulmadan günü en verimli hali ile geçirmenizi sağlıyorlar.Diğer türlü erdek garajına özel firma otobüsleri ile gelebilirsiniz ama erdek garajından şehir içi ve kamplar bölgesine giden minibüs durağına uzun bir yürüyüş yolu olduğunu ve belirli saatlerde hareket ettiklerini sizlere hatırlatalım.Zira bu yolu tercih ettiğinizde uzun ve yorucu bir gün geçirir günübirlik tatilinizden hiç zevk almayabilirsiniz. Bu yüzden bu önerimizi dikkate almanızda fayda var.

 İkinci tavsiyemiz yanınıza kullandığınız ilaçlarınızı ve önemli eşyalarınızı, özelikle çocuklarınızın temel ihtiyaçları doğrultusunda ihtiyacınız olabilecek eşya ve ekipmanları yanınıza almanız olacaktır,çünkü erdek`in kamp ve otellerin bulunduğu alan merkeze uzaktır. En olmadık anda ihtiyaç duyduğunuz anda merkeze gidip gelmeniz özellikle geceleri sorun olabilir. Zira aracınız yoksa bu dahada derinleşir,aracınız olsada aradığınızı bulamayabilirsiniz.Buda sizi yorabileceği gibi sinir bozucu bir hale sokabilir. Bu yüzden tatiliniz zehirde olabilir o nedenle aman dikkat edin diyoruz.

 Üçüncü ve bir diğer önemli konuda tatil harcamaları.Bunu yaparken iyi bir bütçe ve iyi bir plan size gerekiyor. Öncellikle ne istiyor ve neyi arzuluyorsunuz. Bunları iyice bir gözden geçirip harcamalarınızı plandan şaşmadan yapmanızı öneriyoruz,çünkü erdek`in boydan boya uzanan sahillerinde ve çeşitli yerlerinde renkli mekanlar sizi cezbedebilir ve kesenin ağzını açtırabilir. Bu nedenle önceden bir keşif gezisi yaparak tatil günlerinizi planlayabilirsiniz.

 Dördüncü ve son olarak özellikle temmuz ve ağustos aylarında ilçemize veya erdek ocaklar`a tatile gitmeyi planlıyorsanız mutlaka otel rezervasyonuzu önceden yaptırın zira yer bulamayabilir, yaz sıcağında ortada kalabilir bulsanızda istediğiniz bir tatili yapma imkanı bulamayabilirsiniz.

 Umarız sorunsuz bir tatil geçirir ve keyifli anılarla evinize dönersiniz. Sizlere bir nebzede olsa faydamız bulunuyorsa ne mutlu bizlere. Esen kalın.

1 Yorum

  1. Ocaklar denizine yazik oluyor.boyleguzel bir denize yosundan girilmiyor.ilgililerve yetkililer bir an once bu konuyla ilgilenmeri gerekiyor.her gecen sezonda yosunlar hizla sahili kapliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz